Skleroterapia

Zarejestruj się dzwoniąc pod numer: 22 658 04 56

CO TO JEST skleroterapia?

Skleroterapia jest metodą nastrzykiwania żylaków roztworem, który powoduje sklejanie się ścian naczynia. Następnie stosowany jest ucisk, który ostatecznie powoduje zamknięcie się naczynia i stopniowe wchłonięcie użytego roztworu. Skleroterapia wymaga na ogół zastosowania kilku sesji terapeutycznych. Większość pacjentów cierpiących z powodu niewielkich żylaków może być skutecznie leczona za pomocą skleroterapii.

Obecnie, stosowana jest nowsza technika polegająca na użyciu pianki jako środka do obliteracji żylaków. Przyczyniło się to do poprawy wyników.

W JAKI SPOSÓB WYKONUJE SIĘ skleroterpię?

Skleroterapia jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Do zabiegu wstrzyknięcia materiału obliterującego stosowana jest bardzo cienka igła. Większość pacjentów toleruje zabieg bez większego dyskomfortu. Po zabiegu, na nogę nakładany jest bandaż uciskowy i pończochy. Pończochy uciskowe należy nosić bez przerwy przez trzy dni, a następnie w ciągu dnia przez okres kolejnego tygodnia.

Jakie są SKUTKI UBOCZNE skleroterapii?

Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych działań niepożądanych po zabiegu skleroterapii. Większe z nastrzykiwanych żylaków mogą stać się grudkowate i twarde. Zmiany te mogą utrzymywać się przez kolejne kilka miesięcy. W miejscach wstrzyknięć mogą pojawić się czerwone wyniosłe zmiany, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

W tych samych miejscach mogą też pojawić brązowe przebarwienia lub plamki na skórze.  W większości przypadków znikają one w ciągu trzech do sześciu miesięcy. Wokół miejsca wstrzyknięcia może też wystąpić zasinienie, które będzie się otrzymywało przez kilka dni lub tygodni.

Jak wygląda OKRES PO ZABIEGU?

Bezpośrednio po zabiegu, pacjenci mogą prowadzić samochód i wrócić samodzielnie do domu. Mogą też wznowić codzienne aktywności. Zalecane jest chodzenie około 1,5 do 2 km dziennie. Pacjenci otrzymują również zalecenia dotyczące stosowania opatrunków uciskowych w celu zwiększenia kompresji nastrzykniętych naczyń.

Pończochy uciskowe należy nosić bez przerwy przez trzy dni, a następnie w ciągu dnia przez okres kolejnego tygodnia. Do 72 godzin po zabiegu nie należy stosować gorących kąpieli lub spędzać czasu w jacuzzi lub saunie, ani stosować gorących okładów lub jakiegokolwiek ogrzewania okolicy ciała poddanej zabiegowi. Ponadto, przez tydzień po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne (opalanie i solarium) oraz biegania.

Centrum Zdrowia MDM

location_onul. Polna 30B, 00-635 Warszawa
phoneTel.: 22 658 04 56
phone_androidkom.: 783 959 687
emaile-mail: rejestracja@czmdm.pl