O Centrum Zdrowia MDM

Nasza Klinika jest ośrodkiem, gdzie pacjenci spotkają się z doświadczeniem i życzliwością lekarzy. Zespół Kliniki tworzą specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie konsultacyjne i szpitalne.
Centrum Zdrowia MDM jest unikalnym miejscem położonym w centrum Warszawy. Ta część stolicy w czasach powojennej odbudowy została nazwana Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową, w skrócie MDM.

Nasza Klinika jest ośrodkiem, gdzie pacjenci spotkają się z doświadczeniem i życzliwością lekarzy. Zespół Kliniki tworzą specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie konsultacyjne i szpitalne. Lekarze mają do dyspozycji nowoczesną bazę sprzętową oraz szeroki panel badań diagnostycznych i laboratoryjnych.

Obecnie możemy zaproponować Państwu i Państwa dzieciom diagnostykę i leczenie w zakresie licznych specjalności medycznych.

Główne obszary naszej działalności to:

Gastroenterologia
Gastroenterologia wraz z pełnym zapleczem diagnostycznym poczynając od szerokiego panelu badań laboratoryjnych i histopatologicznych, wodorowych testów oddechowych (WTO) nietolerancji cukrów ( laktozy, fruktozy, sacharozy ), diagnostyki przerostu bakteryjnego (SIBO) poprzez 24 godzinną pH-metrię przełyku, manometrię anorektalną, badanie poziomu kalprotektyny w stolcu aż po całościowe badania i zabiegi endoskopowe przewodu pokarmowego ( gastroskopia, kolonoskopia, sigmoidoskopia, rektoskopia).

Badania endoskopowe wykonujemy u pacjentów w każdym wieku, co odróżnia nas od większości placówek zajmujących się diagnostyką gastroenterologiczną w naszym kraju. Endoskopie u dzieci i dorosłych wykonujemy w pełnym znieczuleniu ogólnym lub sedacji podtlenkiem azotu (Entonox) zależenie od wskazań. Zaletą współpracy wielu specjalistów w jednym ośrodku jest możliwość świadczenia usług, które wymagają wielodyscyplinarnej analizy problemu diagnostycznego i terapeutycznego. Niewątpliwie takim zagadnieniem są problemy z jakimi zmagają się dzieci cierpiące z powodu otyłości.

Jest to obszar medycyny o szybko rosnącym znaczeniu ze względu na częstość występowania i jego negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia i psychikę pacjentów. Współpraca doświadczonego gastroenterologa, endokrynologa, dietetyka i psychologa umożliwia optymalne leczenie pacjenta i pomoc jego rodzicom, stwarzając szansę na powrót do prawidłowych zwyczajów żywieniowych i utrzymanie właściwej masy ciała.

W zakresie opieki gastroenterologicznej oferujemy również Państwu możliwość terapii biologicznej przewlekłych chorób zapalnych jelita grubego (Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego (WZGJ), choroba Leśniowskiego-Crohna ) za pomocą przeciwciał monoklonalnych podawanych w czasie kilkugodzinnych pobytów w naszej Klinice. Więcej informacji o diagnostyce, wskazaniach do leczenia i oferowanej przez nas terapii chorób przewodu pokarmowego znajdziecie Państwo w dziale: „Gastroenterologia”.

Otolaryngologia, audiologia i foniatria
Dziedziny te są równie szeroko reprezentowane w naszej Klinice. Nasi otolaryngolodzy, audiolodzy i foniatrzy mają bogate doświadczenie w pracy z pacjentami dorosłymi i dziećmi. Posiadamy nowoczesne zaplecze sprzętowe z wysokiej rozdzielczości torem wizyjnym do diagnostyki:

 • chorób uszu,
 • nosa,
 • zatok przynosowych,
 • nosogardła
 • i krtani (fiberoskopia i otoskopia).

Uważamy, że w dzisiejszych czasach diagnostyka endoskopowa w otolaryngologii należy do panelu badań podstawowych i dlatego wykonujemy ją w ramach konsultacji lekarskich bez dodatkowych opłat.

W naszym ośrodku mają Państwo również możliwość wykonania badań słuchu oraz doboru aparatów słuchowych w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Prosimy zapoznać się z pełną ofertą diagnostyczną i terapeutyczną z zakresu otolaryngologii, audiologii i foniatrii w dziale „Otolaryngologia i Otolaryngologia dziecięca”.

Diagnostyka nawracających zakażeń u dzieci
Konsultujący w naszym ośrodku specjalista pediatra i immunolog kliniczny jest w stanie pomóc pokierować diagnostyką i leczeniem dzieci z nawracającymi zakażeniami.

Często, aby postawić właściwą diagnozę i ustalić prawidłowe leczenie niezbędne jest zaangażowanie wielu specjalistów takich jak: alergolog, pulmonolog, laryngolog, gastroenterolog lub nefrolog. Nasza Klinika umożliwia wspólną pracę wszystkich wspomnianych powyżej specjalistów.

Badania kliniczne
Zespół lekarzy Centrum Zdrowia MDM tworzą specjaliści, których blisko dwudziestoletnie doświadczenie w tej dziedzinie obejmuje bardzo różnorodne zagadnienia. Nasz zespół oprócz praktycznych umiejętności prowadzenia badań klinicznych posiada gruntowną wiedzę z zakresu metodologii prowadzenia projektów badawczych jak i odpowiednich, międzynarodowych regulacji prawnych, które określają rolę i zakres obowiązków Głównego Badacza i współpracującego z nim zespołu.

W naszym ośrodku prowadzimy badania kliniczne w następujących wskazaniach:

 1. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, u pacjentów ze złą odpowiedzią na dotychczasowe leczenie i objawami klinicznymi (bóle brzucha, biegunki, krwawienie z przewodu pokarmowego) i endoskopowymi choroby.
 2. Choroba Crohna, u pacjentów ze złą odpowiedzią na dotychczasowe i objawami klinicznymi (bóle brzucha, biegunki, krwawienie z przewodu pokarmowego, niedokrwistość, utrata masy ciała itp.) i endoskopowymi choroby.
 3. Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC), u pacjentów bez zaawansowanej niewydolności wątroby.
 4. Niealkoholowe zapalenie wątroby (NASH), u pacjentów bez zaawansowanej niewydolności wątroby.
 5. Ogniskowe segmentalne zapalenie nerek, u pacjentów bez cech niewydolności nerek.
 6. Niedokrwistość z niedoboru żelaza, u dzieci i młodzieży, u których suplementacja doustna żelazem nie przynosi efektu
 7. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) z możliwością leczenia wstrzyknięciami doszklistkowymi preparatu Eylea.
 8. Niedrobnokomórkowy rak płuca u pacjentów z ogniskami przerzutowymi lub nawrotem choroby po uprzedniej terapii
Leczenie schorzeń układu żylnego
W naszej klinice oferujemy Państwu wielopłaszczyznowe leczenie schorzeń żylnych. Z powodzeniem przenosimy na nasz krajowy grunt ogromne doświadczenie z wybitnych ośrodków naczyniowych w Stanach Zjednoczonych oferując pełną diagnostykę układu żylnego kończyn, określenie wskazań do zabiegów operacyjnego i naturalnie ich przeprowadzenie.

Metodą co do skuteczności i bezpieczeństwa mamy głębokie przekonanie jest usunięcie, żyły odpiszczelowej przy pomocy fal radiowych wysokiej częstotliwości. W tym celu używamy sprzętu Closure Fast firmy Medtronic. Wszystkie zabiegi wykonujemy w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym.

Nie oferujemy Państwu leczenia metodami, które przeszły już dawno w krajach rozwiniętych do historii chirurgii jak np. metoda wyrwania żyły odpiszczelowej za pomocą odpowiedniej sondy wykonanej z drutu. Niestety jest to wciąż jedyny zabieg usunięcia żylaków którego koszty pokrywa NFZ.

Nie zapominajmy jednak, że William Wayne Babcock wprowadził go do arsenału postępowania chirurgicznego w roku 1907 (!). Przez kolejnych ponad sto lat chirurgia naczyń znacznie się zmieniła i w dzisiejszych czasach ma do zaproponowania Państwu nowoczesne metody, które są skuteczne i obarczone znikomym odsetkiem powikłań w porównaniu z ich brutalnym pierwowzorem.

Metoda usunięcia żyły odpiszczelowej za pomocą fal radiowych wysokiej częstotliwości jest jedną z nich i należy od wielu lat do współczesnego kanonu leczenia żylaków kończyn dolnych.

Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami o najczęściej spotykanych schorzeniach żylnych u dorosłych, metodami ich diagnostyki i leczenia, które umieściliśmy w dziale „Diagnostyka i leczenie schorzeń żylnych”.

Nasi lekarze:

INFORMACJE OGÓLNE:

Wszystkie wizyty w naszej Klinice umawiane są na ustaloną wspólnie z Państwem godzinę, a nasz personel dokłada starań aby godziny przyjęć nie ulegały przesunięciu. W przeddzień wizyty kontaktujemy się Państwem telefonicznie potwierdzając termin wizyty i przypominając o niezbędnym przygotowaniu do konsultacji lub zabiegu.

Nasze Centrum Zdrowia MDM otrzymało certyfikat „Przyjazna Przychodnia”. Audytorzy docenili modelową jakość usług, kompetencje i wyszkolenie kadry wielospecjalistycznego centrum, w skład którego wchodzi nowoczesne ambulatorium oraz blok operacyjny z niezbędnym zapleczem.

Rejestracja pacjentów czynna jest od 8.00 do 20.00. Wizyty można umówić osobiście, telefonicznie lub za pomocą formularza elektronicznego.

Centrum Zdrowia MDM

location_onul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
phoneTel.: 22 658 04 56
phone_androidkom.: 783 959 687
emaile-mail: rejestracja@czmdm.pl