Miniflebektomia - leczenie dużych żylaków

Zarejestruj się dzwoniąc pod numer: 22 658 04 56

Zabieg ten jest stosowany w leczeniu dużych żylaków. Poprzez niewielkie nacięcia w skórze usuwane są leżące bezpośrednio pod nią żylaki. Nacięcia są tak małe, że nie wymagają zwykle założenia szwów chirurgicznych. Takie postępowanie daje bardzo dobre efekty kosmetyczne.

CO TO JEST ambulatoryjna miniflebektomia?

Miniflebektomia polega na chirurgicznym usunięciu średnich i dużych żylaków leżących przy powierzchni skóry za pomocą narzędzia chirurgicznego z hakiem które wprowadza się poprzez małe nacięcia wykonane w skórze bezpośrednio ponad żylakiem.

Zmieniona chorobowo żyła jest podciągana i usuwana w segmentach. Miniflebektomię można wykonywać jako oddzielny zabieg lub przeprowadzić ją w łącznie z zamknięciem światła żyły odpiszczelowej.

Zabieg obejmuje cztery etapy:

  • oznakowanie żył, które mają zostać usunięte,
  • wstrzyknięcie znieczulenia miejscowego w okolicę usuwanej żyły,
  • chirurgiczne usunięcie żylaka, poprzez niewielkie nacięcia;
  • noszenie pończoch uciskowych przez tydzień lub więcej po zabiegu

KIEDY ISTNIEJĄ WSKAZANIA do ambulatoryjnej miniflebektomii?

Ambulatoryjna miniflebektomia może być stosowana jest do usuwania chorobowo zmienionych żył, które są położone pod powierzchnią ze skóry. Zabieg ten jest najczęściej wykonywany łącznie z zamknięciem światła żyły odpiszczelowej.

CZY ambulatoryjna miniflebektomia POWODUJE WYSTĄPIENIE DOLEGLIWOŚCI BÓLOWYCH?

Miniflebektomia ambulatoryjna wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci nie powinni odczuwać podczas zabiegu żadnego bólu. Po wykonanym zabiegu dyskomfort powinien być minimalny lub nie występować w ogóle, zwłaszcza jeśli pończochy uciskowe są noszone zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jakie są POWIKŁANIA LUB POTENCJALNE SKUTKI UBOCZNE ambulatoryjnej miniflebektomii?

Tymczasowe zasinienie i obrzęk okolicy zabiegu jest typowy. Dolegliwości te zmniejsza noszenie pończoch uciskowych. Niewielkie nacięcia skóry goją się dobrze bez zakładania szwów, a po 6 do 12 miesiącach, są praktycznie niezauważalne.

CZEGO MOGĘ SIĘ SPODZIEWAĆ po zabiegu ambulatoryjnej miniflebektomii?

Zwykle występuje przejściowe zasinienie i obrzęk. Pacjenci mogą chodzić bezpośrednio po zabiegu i wykonywać normalne, codzienne czynności, z wyjątkiem ćwiczeń fizycznych i podnoszenia ciężarów. Należy przestrzegać tych wskazówek oraz nosić pończochy uciskowe według zaleceń lekarza.

Centrum Zdrowia MDM

location_onul. Polna 30B, 00-635 Warszawa
phoneTel.: 22 658 04 56
phone_androidkom.: 783 959 687
emaile-mail: rejestracja@czmdm.pl