mgr inż. Małgorzata Matuszczyk

Rejestracja: 22 658 04 56 lub 783 959 687, koszt konsultacji: 150 zł, następna wizyta: 100 zł, pakiety

Specjalista ds. żywienia, dietetyk

Absolwentka SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji o specjalizacji dietetyka (2011). Tuż po studiach rozpoczęła pracę w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii , Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, gdzie po dzień dzisiejszy rozwija swoje doświadczenie zawodowe w zakresie dietoprofilaktyki i dietoterapii dzieci i młodzieży – jest członkiem pierwszego w Polsce zespołu ds. zaburzeń karmienia oraz koordynatorem Programu Żywienia Enetralnego w Warunkach Domowych – obecnie pod jej opieką jest 130 pacjentów wymagających długoterminowego żywienia przez sondę lub gastrostomię odżywczą.

Głównym przedmiotem jej zainteresowań jest poradnictwo dietetyczne skierowane do:

  • szerokiej grupy pacjentów z zaburzeniami karmienia
  • pacjentów wymagających alternatywnej metody karmienia (sonda/gastrostomia)
  • dzieci i młodzieży cierpiących na nieswoiste choroby zapalne jelit

Podczas 5 lat pracy w Klinice zdobywała też doświadczenie w opiece nad pacjentami z innymi schorzeniami z zakresu gastroenterologii, w tym: celiakią, mukowiscydozą alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, zaparciami.

Prowadzi wykłady i warsztaty dla specjalistów z zakresu żywienia dzieci zdrowych i chorych. Swoją wiedzę uzupełnia uczestnicząc w licznych konferencjach w kraju i za granicą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci oraz European Crohn’s and Colit Organization.

Centrum Zdrowia MDM

ul. Polna 30B, Warszawa Tel. 22 658 04 56 kom.: 783 959 687 email: rejestracja@czmdm.pl