Dr n. med. Jacek Pliszczyński

Rejestracja: 22 658 04 56 lub 783 959 687, koszt konsultacji: 150 zł

 

Chirurgia ogólna

 

Grafik w tej specjalizacji jest obecnie niedostępny. Prosimy o kontakt pod numer 22 658 04 56 lub 783 959 687 w celu umówienia wizyty.
No events available!

Dr n. med. Jacek Pliszczyński
Chirurgia ogólna
Chirurgia naczyniowa
Proktologia

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie w 1996r., w 2005 specjalizacja z Chirurgii Ogólnej, w tym samym roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych również na Akademii Medycznej w Warszawie.

Doświadczenie

Po ukończeniu stażu podyplomowego pracował w warszawskim pogotowiu ratunkowym, a następnie od 1998 roku w należącym do Akademii Medycznej Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej, kierowanej przez znakomitego chirurga i transplantologa, Profesora Wojciecha Rowińskiego. Od 2006 roku przez 5 lat jako Visiting Professor na Uniwersytecie Teksaskim w Houston, Texas, USA. Następnie odbył szkolenie w prestiżowym Texas Heart Institute w zakresie chirurgii sercowo-naczyniowej oraz przeszczepiania serca, płuc i sztucznych komór serca. Był wykładowcą na najlepszej w Teksasie prywatnej akademii medycznej – Baylor College of Medicine na wydziale Chirurgii DeBakey’a. Po powrocie do Polski pracował w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacyjnej, a od 2016 powrócił do Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Dzieciątka Jezus, przy ul Nowogrodzkiej 59 w Warszawie.

Wykonywane zabiegi

Chirurgia ogólna – pełen zakres, chirurgia transplantacyjna, chirurgia naczyniowa, dostęp naczyniowy do hemodializ, endoskopia górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, chirurgiczne leczenie niewydolności krążenia (Htx, VAD), immunosupresja kliniczna w przeszczepianiu narządów, przeszczepianie nerek w tym od żywego dawcy, wykonywanie dostępu naczyniowego do hemodializ u chorych z CKD, kwalifikacja i przygotowanie do zabiegu przeszczepienia nerki, chirurgiczne leczenie powikłań po zabiegowych (zwężenia moczowodowe, przepukliny pooperacyjne, etc.), chirurgia onkologiczna przewodu pokarmowego, chirurgia w chorobach zapalnych jelit (IBD), chirurgia plastyczna powłok brzucha, chirurgia kosmetyczna.

Koszt konsultacji: 150 zł

Centrum Zdrowia MDM

location_onul. Polna 30B, 00-635 Warszawa
phoneTel.: 22 658 04 56
phone_androidkom.: 783 959 687
emaile-mail: rejestracja@czmdm.pl