Diagnostyka i leczenie chorób żył

Zarejestruj się dzwoniąc pod numer: 22 658 04 56

Witamy w Klinice Leczenia Schorzeń Żylnych Centrum Zdrowia MDM.

Oferujemy Państwu nowoczesne leczenie chorób układu żylnego kończyn dolnych wraz z terapią przewlekłych owrzodzeń podudzi, które stanowią ich częste powikłanie. Z powodzeniem przenosimy na nasz krajowy grunt ogromne doświadczenie z najlepszych ośrodków naczyniowych w Stanach Zjednoczonych oferując pełną diagnostykę żył kończyn dolnych, określenie wskazań do zabiegów operacyjnych i ich przeprowadzenie.

Cele Kliniki Leczenia Schodzeń Żylnych CZ MDM

Naszym celem jest przywrócenie Pacjentom radości z posiadania zdrowych i pięknych nóg...

Nie oferujemy Państwu leczenia metodami, które w krajach rozwiniętych przeszły już dawno do historii chirurgii jak np. metoda wyrwania żyły odpiszczelowej za pomocą sondy wykonanej z drutu (operacja Babcocka). Niestety, jest to wciąż jedyny zabieg usunięcia żylaków którego koszty pokrywa NFZ.

Nie zapominajmy jednak, że William Wayne Babcock wprowadził go do arsenału postępowania chirurgicznego w roku 1907. Był on przełomowy w swoim czasie, ale przez kolejnych sto lat chirurgia naczyń znacznie się zmieniła i dzisiaj ma do zaproponowania bardziej skuteczne, nowoczesne metody, które są obarczone znikomym odsetkiem powikłań w porównaniu z ich brutalnym pierwowzorem.

Nasze metody

Metodą, do której wyników i bezpieczeństwa mamy głębokie przekonanie jest...

Metodą, do której wyników i bezpieczeństwa mamy głębokie przekonanie jest usunięcie żyły odpiszczelowej przy zastosowaniu fal radiowych o wysokiej częstotliwości. Do tego zabiegu używamy urządzenia ClosureFast firmy Covidien/Medtronic.

Wszystkie procedury lecznicze wykonujemy w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu wyłączenie pacjenta z jego codziennej aktywności zachodzi jedynie w czasie trwania zabiegu operacyjnego. Oferowane w Centrum Zdrowia MDM metody leczenia schorzeń żylnych należą do najbardziej zaawansowanych w Polsce i na świecie.

Chorzy, którzy cierpią z powodu żylaków, pajączkowatego poszerzenia żył, czy przewlekłego owrzodzenia podudzi mogą wykonać pierwszy krok w kierunku pozbycia się tych dolegliwości umawiając się na konsultację w Klinice Leczenia Schorzeń Żylnych Centrum Zdrowia MDM.

W naszej klinice wykonujemy

  1. Zamknięcie żyły odpiszczelowej za pomocą fal radiowych o wysokiej częstotliwości (metoda ClosureFast firmy Covidien/Medtronic),
  2. Usunięcie gron żylnych poprzez minimalne (ok. 5 mm długości) nacięcia skóry (miniflebektomia),
  3. Skleroterapię żylaków o niewielkich rozmiarach.

Nasz Zespół

Kliknij na zdjęciu lekarza aby wyświetlić Jego profil
O Zespole (szkolenia, certyfikaty)

Dr Olejnik przeszedł gruntowne przeszkolenie w zakresie diagnostyki i wykonywania zabiegów minimalnie inwazyjnych na układzie żylnym kończyn dolnych pod kierunkiem Profesora Igora Laskowskiego.

Profesor Igor Laskowski obecnie pełni swoją funkcję w New York Medical College. Posiada specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej. Pracuje na co dzień w Westchester Medical Center, NY, USA.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy w Klinice Leczenia Schorzeń Żylnych Centrum Zdrowia MDM?

Jeżeli rozważają Państwo leczenie żylaków kończyn dolnych, pajączkowatego poszerzenia żył czy przewlekłego owrzodzenia podudzi Klinika Leczenia Schorzeń Żylnych Centrum Zdrowia MDM jest optymalnym wyborem. Oto dlaczego:

  1. Przenosząc bardzo szerokie doświadczenie nabyte w wiodących ośrodkach naczyniowych w Stanach Zjednoczonych czynimy je bezpośrednio dostępne dla Państwa.
  2. Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie ogólnochirurgiczne.
  3. Wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym używając minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych.
  4. Pomyślnie przeprowadzone leczenie wielu schorzeń żylnych znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań takich jak owrzodzenia podudzi, zakrzepica żył głębokich. Niektóre z powikłań przewlekłej niewydolności żylnej mogą stwarzać zagrożenie dla życia (np. zakrzepica żył głębokich bardzo znacząco nasila ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej, potencjalnie śmiertelnej choroby polegającej na zatkaniu naczyń tkanki płucnej zakrzepami).
  5. Pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych aktywności natychmiast po zabiegu.
  6. Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby cena za leczenie była przystępna dla jak największej liczby pacjentów.

Mapa witryny Kliniki Leczenia Żył w CZ MDM

Centrum Zdrowia MDM

ul. Polna 30B, Warszawa Tel. 22 658 04 56 kom.: 783 959 687 email: rejestracja@czmdm.pl