Badania kliniczne w CZMDM

 

Badania kliniczne w CZMDM

CZMDM jest ośrodkiem prowadzącym badania kliniczne nowych leków. Aktualnie leczenie w ramach badań klinicznych może być prowadzone u pacjentów z następującymi rozpoznaniami:

  1. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, u pacjentów ze złą odpowiedzią na dotychczasowe leczenie i objawami klinicznymi (bóle brzucha, biegunki, krwawienie z przewodu pokarmowego) i endoskopowymi choroby.
  2. Choroba Crohna, u pacjentów ze złą odpowiedzią na dotychczasowe i objawami klinicznymi (bóle brzucha, biegunki, krwawienie z przewodu pokarmowego, niedokrwistość, utrata masy ciała itp.) i endoskopowymi choroby.
  3. Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC), u pacjentów bez zaawansowanej niewydolności wątroby.
  4. Niealkoholowe zapalenie wątroby (NASH), u pacjentów bez zaawansowanej niewydolności wątroby.
  5. Ogniskowe segmentalne zapalenie nerek, u pacjentów bez cech niewydolności nerek.
  6. Niedokrwistość z niedoboru żelaza, u dzieci i młodzieży, u których suplementacja doustna żelazem nie przynosi efektu

 

Wszystkie badania kliniczne są zaakceptowane przez Komisje Etyczne oraz Centralny Rejestr Badań Klinicznych. Rozpoczęcie przez pacjenta udziału w badaniu wymaga szczegółowego przeanalizowania historii choroby, rozmowy i badania przedmiotowego. Przed rozpoczęciem badania pacjent otrzymuje szczegółową ustną i pisemną informację o wszystkich aspektach badania i podpisuje zgodę na udział. Pacjent uczestniczący w badaniu nie ponosi żadnych kosztów związanych z leczeniem.

Pacjenci zainteresowaniu udziałem w badaniu mogą kontaktować się z koordynatorami badań CZMDM (tel. 663075750).