Neonatologia konsultacje z neonatologiem Neonatologia porady laktacyjne Gastroenterologia, Wodorowy Test Oddechowy WTO Gastroenterologia, 24 godzinna pHmetria przełyku Gastroskopia, urządzenia do gastroskopii Laryngolog, konsultacje z laryngologiem Gastroenterologia, urządzenia do gastroenterologii Gastroenterologia, Manometria odbytu Gastroenterologia, Badania genetyczne Gastroenterologia, Badania endoskopowe Nieinwazyjne testy Helicobacter pylori Ultrasonografia, prezentacja graficzna wyników ultrasonografii


rejestracja
tel.: 22 658 04 56, kom.: 783 959 687
e-mail: rejestracja@czmdm.pl

Manometria odbytu (anorektalna) – Klinika Jednego Dnia CZMDM

dekor

Manometria odbytu (manometria anorektalna)


Nazwa badania:

Manometria odbytu (manometria anorektalna)

Wskazania do wykonania:Uporczywe zaparcia lub nietrzymanie stolca
Sposób wykonania:Badanie polega na pomiarze zmian cisnienia w odbytnicy. W trakcie badania przez odbyt wprowadza się do jelita grubego cewnik o średnicy około 3-4 mm. Na cewniku znajdują sie baloniki, które w czasie badania wypełniane sa powietrzem. Aparat rejestruje reakcję odbytnicy na wypełnienie balonów oraz zmiany ciśnienia pod wpływem parcia, świadomego zacisnięcia zwieraczy lub kaszlu. Pacjent może obserwować na ekranie komputera wykres obrazujący czynnośc zwieraczy odbytu.

Badanie jest niebolesne ale może wywoływac uczucie dyskomfortu i parcia na stolec.

Przygotowanie pacjenta do badania:


Badanie jest miarodajne u pacjentów bez zalegających mas kałowych w odbytnicy. Przed badaniem pacjent musi wypróżnić się. U pacjentów z uporczywymi zaparciami wskazane jest dłuższe oczyszczenie jelita z mas kałowych.
Interpretacja wyniku:Wynik badania wraz z interpretacja jest dostepny bezpośrednio po wykonaniu badania.
Cena badania600 zł


powrót do gastroenterologii